Prečo nevoliť Kotlebu, aj ak si nemyslíte, že je extrémista?

Autor: Peter Kolesár | 17.2.2016 o 21:55 | (upravené 25.2.2016 o 12:21) Karma článku: 6,19 | Prečítané:  2090x

Podľa Vás Kotleba nie je žiadny "nácek", alebo extrémista? A ešte sa Vám aj páči jeho program? V poriadku, rešpektujem Váš názor. Ja Vás nebudem presviedčať o opaku. Ale voliť ho nemá žiadny význam. Prečo?

V prvom rade si nemyslím, že sa Kotlebova strana dostane do parlamentu a teda hlas Kotlebovi = prepadnutý hlas. Pripusťme ale, že sa stane zázrak a ĽSNS prekročí magických 5%. Čo si myslíte, že bude nasledovať? Ja Vám to poviem.

Je jedno, či bude mať ĽSNS 5, alebo 15%. S Kotlebom sa v parlamente nebude absolútne nikto baviť. Bude úplne jedno, že Vy ho za extrémistu nepovažujete, ak väčšina ľudí si to o ňom myslí. A hlavne všetky relevantné strany si to o ňom myslia. To znamená, že Kotleba bude v parlamente izolovaný presne takisto, ako bola izolovaná KSS, keď sa v roku 2002 dostala do parlamentu. Za 4 roky v parlamente nespravili a nepresadili absolútne nič zo svojho programu. Jednoducho nemali s kým, lebo nikto sa s nimi ani nebavil (dokonca ani ich krvná skupina SMER), nieto ešte, že by s nimi pripravovali nejaké zákony. Aj preto zrejme ich voliči stratili trpezlivosť a o 4 roky KSS z parlamentu (snáď) definitívne vypadla. Kotleba tak bude mať možno zopár "plamenných" prejavov v NR SR. Reči, ktoré počúvame už X rokov. A to bude asi tak všetko. Žiaden reálny prínos pre Slovensko.

Veľmi dobre chápem, že ste z politiky znechutení. Veď ja tiež. Kto by nebol, po tom, čo tu predvádza súdruh preceda so svojimi pobočníkmi. Ak sa ale na vec dokážeme pozrieť aspoň trochu rozumne a pragmaticky, musíte predsa spolu so mnou vidieť, že Kotleba nie je žiadne riešenie.

Týmto Vás ale nechcem v žiadnom prípade odhovárať od účasti vo voľbách. Kandiduje 23 strán a pri nejakom menšom kompromise sa vybrať určite dá. Moje osobné preferencie sú: Voliť stranu, ktorá nepôjde do vlády so SMERom. Voliť stranu, pre ktorú je prioritou boj s korupciou a rozkrádaním Slovenska, či riešenie problémov v zdravotníctve. Voliť stranu, ktorá má rozumný postoj k utečeneckej kríze a zahraničnej politike. Mne to zatiaľ vychádza na SaS. Ak máte rovnaké priority a uvažujete nad Kotlebom, skúste sa zamyslieť nad riadkami vyššie. Prajem Vám šťastnú a rozumnú voľbu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?